Publikacje

Rodzaje urządzeń.

Urządzenia dla osób niepełnosprawnych

Aby osoby niepełnosprawne swobodnie mogły się przemieszczać wykorzystuje się urządzenia składające się z mechanizmu podnoszenia i podestu najczęściej napędzane hydraulicznie lub elektrycznie. Wszystkie te urządzenia by w sposób bezpieczny przewoziły osobę niepełnosprawna podlegają dozorowi technicznemu. Montowane są tak, aby znieść wszelkie bariery architektoniczne dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się.Czytaj więcej »

Prace narażone na niebezpieczeństwo.

BHP dla osób wykonujących ryzykowne prace.

Na przestrzeni lat możemy zaobserwować znaczącą ewolucję w różnych perspektywach. Niegdyś wykonywane przez ludzi prace za sprawą dodatkowych maszyn i narzędzi stają się szybsze oraz lżejsze. Co więcej, niektóre ze sprawowanych zawodów w całości przejęły zdalnie sterowane lub automatyczne roboty. Mając to na uwadze warto przyjrzeć się pracom wykonywanym przezCzytaj więcej »

Opis walca i koparki.

Walec

Walec drogowy zaliczamy do maszyn budowlanych. przy jego użyciu możliwe jest prawidłowe zagęszczenie gruntu a to najistotniejsza z rzeczy, które wykonuje. W przypadku pracy w czasie zagęszczania masy nawierzchniowej w trakcie budowy dróg, a ponadto podczas prowadzania prac ziemnych jest niezastąpiony. Zależnie od modelu walca, a dokładniej od jego ciężkościCzytaj więcej »

Bezpieczna eksploatacja – konserwacja podręcznego sprzętu gaśniczego

Przez pojęcie urządzeń przeciwpożarowych rozumiemy wszelkiego rodzaju urządzenia stałe lub półstałe, uruchamiane w sposób ręczy bądź samoczynnie, odpowiadające za wykrywanie oraz zwalczanie pożarów, a także za neutralizację ich skutków. Urządzenia przeciwpożarowe dzielą się na: urządzenia wchodzące w skład dźwiękowego systemu ostrzegawczego i systemu sygnalizacji pożarowej, urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe, urządzenia odbiorcze alarmówCzytaj więcej »

Podstawowe informacje na temat dźwigów

Podczas procesu wyboru odpowiedniego dźwigu kluczową rolę odgrywa jego przeznaczenie. Dźwigi, potocznie zwane windami, są grupą maszyn podlegającą dozorowi technicznemu. W oparciu o cechy użytkowe oraz restrykcyjne bariery techniczne w projektowaniu, będące następstwem troski o bezpieczeństwo, objęte zostały przepisami dyrektywy maszynowej, a także dźwigowej oraz wieloma normami wynikającymi z polskiegoCzytaj więcej »

Żurawie wieżowe – jak pracują i do czego są wykorzystywane?

W ostatnich latach można zauważyć znaczny rozwój branży budowlanej. Postęp ten przyczynia się do powstawania coraz to nowszych i lepszych maszyn, które przyspieszają, ułatwiają pracę lub minimalizują jej koszty. Jednym z takich urządzeń jest żuraw wieżowy, który pomaga osiągnąć wyżej wspomniane efekty. Mówi się o tych maszynach, że już stanowiąCzytaj więcej »

Ładowarki teleskopowe

Przechodząc obok miejsc budowy, często możemy zauważyć ładowarki teleskopowe. Mając na uwadze ich wszechstronność oraz znaczenie dla wsparcia realizacji zadań, przedsiębiorcy coraz częściej przekonują się do ich usług. Ładowarki teleskopowe służą do podnoszenia i transportowania ładunków za pomocą wideł. W miejscu pracy często zdarzają się sytuacje, w których maszyny podnosząceCzytaj więcej »

Montażysta rusztowań

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powstają rusztowania spotykane na co dzień np. na placach budowy lub rozstawione przy remontowanych budynkach? Może zastanawiałeś się czy są one bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i osób, takich jak ty, przechodzących obok? A może właśnie jesteś zainteresowany pracą na stanowisku montera rusztowań? Jeśli interesuje CięCzytaj więcej »

Metodyka pracy w spawaniu plazmowym

Jest wiele metod spawania, które możemy wykorzystać w praktyce. Pojawia się też coraz więcej możliwości, które nam daje wszechobecny rozwój technologiczny. Choć spawanie jest znane już nawet od czasów starożytnych, to co rusz odkrywane są nowe metody. Jedną z nich jest spawanie plazmowe, które nie jest jeszcze znane do końcaCzytaj więcej »

Spawanie- metodyka pracy

Praca spawacza jest jedną z profesji specjalistycznych, które w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej popularne i opłacalne, a zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie jest duże. Warto również wspomnieć, że zarobki doświadczonego spawacza sięgają do 5000 zł w Polsce, w innych państwach Europy wahają się od 3000 do 6000Czytaj więcej »

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

7 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

pl_PLPolish
ZAPISY: +48 22 208 38 38