Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Praca spawacza

Praca w dużym uproszczeniu polega na łączeniu ze sobą przy użyciu obróbki cieplnej elementów metalowych. Ze względu na szybki rozwój przemysłu pracę można znaleźć w wielu branżach, m.in. w:  Wykształceni spawacze należą do najchętniej poszukiwanych pracowników na rynku pracy w Polsce, jak i za granicą.  Minusy i plusy pracy spawacza Czytaj więcej »

praktyczna umiejętność spawania elektrodami otulonymi

Spawanie elektrodami MMA w praktyce

MMA – Metal Arc Welding (Spawanie elektrodami otulonymi)  Spawanie elektrodą MMA to metoda skupiona na użyciu topliwej elektrody stworzonej z właściwego rdzenia pokrytego specjalną otuliną. Za sprawą połączenia efektywności, wszechstronności pracy, a także możliwości realizacji zróżnicowanych projektów jest ona uznawana za najbardziej uniwersalną technikę spawalniczą.  Przebieg spawania metodą MMA:  Zalety decydująceCzytaj więcej »

żuraw HDS na budowie

Praktyczne zastosowanie żurawi HDS

KILKA SŁÓW O ŻURAWIU HDS  Rozwinięcie skrótu HDS: hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest to urządzenie bardzo często wykorzystywane we wszelkiego rodzaju pracach przeładunkowych. Żuraw HDS podlega Urzędowi Dozoru Technicznego.   CO WARTO WIEDZIEĆ O KONSTRUKCJI  Konstrukcja żurawia HDS składa się z elementów stałych, które są niezbędnym wyposażeniem każdego urządzenia, oraz części zmiennych,Czytaj więcej »

połączenie kołnierzowe rur

Połączenia kołnierzowe – najważniejsze informacje

Czym jest połączenie kołnierzowe i czemu jest tak często stosowane?   W uproszczeniu, połączenie kołnierzowe składa się z trzech oddzielnych i niezależnych elementów: kołnierzy, uszczelek i śrub. Uszczelka zostaje zamontowana między parą elementów, aby zapobiec wyciekom. Następnie instalatorzy lub instalatorki zazwyczaj używają minimum czterech śrub, aby je dokładnie uszczelnić. Stosowanie kołnierzyCzytaj więcej »

połączenie kołnierzowe rur

Połączenia kołnierzowe – najważniejsze informacje

Połączenia kołnierzowe Połączenia kołnierzowe są jednym z elementów wykorzystywanych w sieciach rurociągów. Używane są w przemyśle chemicznym, rafineriach naftowych, przemyśle energetycznym oraz w branży spożywczej.   Budowa połączeń kołnierzowych  Połączenia kołnierzowe to współosiowe, przeciwległe kołnierze złączone za pomocą śrub. Połączenie uszczelnia gumowa podkładka, chociaż w użytku są także połączenia bez jejCzytaj więcej »

Suwnica w hali produkcyjnej

Suwnice – rodzaje, budowa i zastosowanie

Czym są suwnice i gdzie ich używamy?  Suwnice to urządzenia, za pomocą których można przenosić ciężkie ładunki zarówno w pionie, jak i poziomie. Maszyny te, używane są w stoczniach, magazynach, zakładach pracy, halach produkcyjnych. Znajdują także zastosowanie w budownictwie. Spotkamy je w miejscach zajmujących się przemysłem metalurgicznym, zbrojeniowym i stoczniowym.   SuwnicaCzytaj więcej »

Prace wysokościowe zimą

Alpinizm przemysłowy

Jak wygląda praca alpinisty przemysłowego zimą?  Praca alpinisty przemysłowego trwa całym rokiem. Jednakże, okres zimowy to czas niebezpiecznych warunków do pracy na wysokościach. Jakie obowiązki spoczywają na pracownikach wysokościowych zimą?  Rodzaje prac wysokościowych zimą  Istnieje szereg zimowych prac wykonywanych przez wyspecjalizowanych alpinistów przemysłowych. Odśnieżanie dachów  Jeden metr sześcienny śniegu ważyCzytaj więcej »

ładowarki teleskopowe podczas pracy

Czym są ładowarki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe to wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem. Ramię urządzenia jest przeznaczone do przenoszenia ładunków, a swoją budową przypomina teleskop. Za pomocą ramienia swobodnie można je wydłużyć i pracować na wysokości w pionie jak i poziomie.  Ładowarki teleskopowe należą do kategorii urządzeń transportu bliskiego, dlatego abyCzytaj więcej »

szkolenia BHP

Kto i kiedy powinien odbywać szkolenia BHP wstępne i okresowe.

Przeprowadzanie wstępnych oraz okresowych szkoleń bhp to jeden z obowiązków pracodawcy.  Mają one na celu nie tylko zapoznanie się z zasadami BHP jakie panują w firmie, przepisami dotyczącymi praw i obowiązków pracowniczych, ale też sposobami postępowania w przypadku pojawienia się sytuacji awaryjnej czy też udzielania pierwszej pomocy. Takie szkolenia mogąCzytaj więcej »

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

17 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38