Publikacje

Egzamin SEP

Żeby osoba mogła pracować na stanowisku wymagającym odpowiednich uprawnień SEP, na początku musi podejść do odpowiedniego szkolenia SEP, a następnie pozytywnie zaliczyć egzamin.

Rodzaje uprawnień SEP

Uprawnienia nadawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) pozwalają na pracę z urządzeniami, instalacjami oraz sieciami w trzech różnych kategoriach.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich

Aby móc wykonywać prace elektryczne, konieczne jest posiadanie odpowiednich do tego uprawnień. W Polsce nadawane są one przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) w trzech różnych kategoriach – G1, G2 oraz G3.

Zezwolenie na eksploatację suwnicy

Suwnice to urządzenia o szerokim zastosowaniu – mogą być one stosowane w przemieszczaniu ładunków w halach magazynowych, przemysłowych, na składowiskach, także w stoczniach. Specyfika prowadzonych z ich zastosowaniem prac wyznacza rodzaj używanych suwnic, do których zalicza się głównie suwnice bramowe i pomostowe.

Obsługa suwnic

Suwnice to urządzenia powszechnie stosowane w pracach transportu bliskiego, między innymi na składowiskach, w stoczniach, w halach przemysłowych. W użyciu znajduje się kilka różnych typów suwnic, między innymi pomostowe oraz bramowe.

Suwnica i jej podstawowe konstrukcje

Suwnica jest urządzeniem, które zaliczane jest do grupy dźwignic. Pracuje ona w ruchu przerywanym i wyposażona jest w mechanizmy podnoszenia i opuszczania – we wciągarki lub wciągniki. Jej głównym zadaniem jest transportowanie materiałów w poziomie lub w pionie w wyznaczonej przestrzeni na swoim torze jazdy. Jej ruch ograniczony jest równieżCzytaj więcej »

Przyczyny wypadków przy obsłudze ładowarek teleskopowych

Prace z użyciem ładowarek teleskopowych wymagają od operatora odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to także zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Prace tego rodzaju obfitują w różnego rodzaju zagrożenia, dlatego konieczne jest przestrzeganie przepisów BHP i zachowanie zdrowego rozsądku i opanowania, ponieważ w przeciwnym przypadku istnieje ryzyko wypadku.

Dodatkowy osprzęt do ładowarek teleskopowych

Różnorodność osprzętu stosowanego wraz z ładowarkami teleskopowymi powoduje, że urządzenia te są wszechstronne i dzięki temu zaliczają się do grupy najczęściej wykorzystywanych w pracach budowlanych, przemysłowych, rolniczych i innych. Za sprawą dodatkowego sprzętu można zatem efektywnie zwiększyć precyzję, szybkość i komfort prac.

Zastosowanie ładowarki teleskopowej

Ładowarki teleskopowe to powszechnie wykorzystywany sprzęt transportu bliskiego. Stosowany jest on w wielu różnych pracach, w szczególności budowlanych oraz rolniczych, a także w przemyśle, a ponadto w pracach komunalnych, ogrodniczych, dlatego też to jedne z najbardziej wszechstronnych i najczęściej zamawianych urządzeń.

Przyczyny wypadków przy obsłudze podestów ruchomych

Obsługa podestów ruchomych wymaga odpowiedniego przygotowania, a także przestrzegania w trakcie pracy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Operatorzy narażeni są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego też muszą pamiętać o tym, aby zawsze dokładnie sprawdzić miejsce pracy oraz stan maszyny.

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

2 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38