Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Lutowanie twarde i miękkie – naucz się tego z KURSO

lutownica na biurku

Lutowanie to bardzo przydatna umiejętność pozwalająca na rozwój zawodowy oraz jest możliwość wykonywania go w warunkach domowych. Jak jednak zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności do jego wykonywania w sposób jak najbardziej profesjonalny. Na naszych kursach nauczymy Cię wszystkiego, czego potrzebujesz i przygotujemy do pracy w najbardziej nieoczekiwanych warunkach. Dajemy Ci gwarancję efektywnej nauki i zdobycia umiejętności, które posłużą Ci przez wiele lat w przyszłości. Przede wszystkim należy zacząć od tego, z czego składają się nasze szkolenia i w jakie rejony zabiorą Cię nasi eksperci. Jako firma działająca już od kilkunastu lat na rynku kładziemy szczególny nacisk na: 

Osoba lutująca
 • szczegółową wiedzę teoretyczną, 
 • pokazy multimedialne, 
 • pracę doświadczonych w temacie ekspertów, 
 • liczne ćwiczenia praktyczne, 
 • zaktualizowaną wiedzę zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy, 
 • zadowolenie i kompetencje naszych kursantów, 
 • pracę w grupie przynoszącą lepsze rezultaty. 

Prowadzimy kurs zarówno na lutowanie miękkie i twarde, oba przygotowują do specjalnego egzaminu, którego zdanie umożliwi uzyskanie specjalnych uprawnień. Nasze szkolenie świetnie przygotuje Cię do zdania egzaminu i otrzymania kwalifikacji lutowacza, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej. 

Teoria i praktyka 

Nasze szkolenie teoretyczne obejmuje zagadnienia takie jak: 

 • pojęcia i definicje związane z wykonywaniem lutowania, 
 • zapoznanie się ze stroną BHP, 
 • podział i przedstawienie różnych metod używanych w lutownictwie, 
 • ogólne informacje dotyczące procesu łączenia metali, 
 • przedstawienie tematu od strony procesów chemicznych i fizycznych, 
 • odpowiedzi na pytania od kursantów. 

Jesteśmy wyposażeni w nowoczesne sale wykładowe, pomoce multimedialne i zatrudniamy najlepszych ekspertów z ogromną wiedzą w temacie lutownictwa. Zdajemy sobie sprawę, że w zawodach praktycznych bardzo ważna jest także teoria, dlatego przykładamy do niej bardzo dużą wagę. Rozdajemy pomoce multimedialne każdemu z naszych uczestników, a prowadzący dbają o to, by odpowiadać na każde nurtujące ich pytanie. W ERGON masz pewność dowiedzenia się wszystkich niezbędnych rzeczy oraz poznania wielu ciekawych szczegółów związanych z procesem lutowania twardego i miękkiego. Poza teorią oferujemy też praktykę, która szczegółowo przygotuje Cię do pracy w każdych warunkach. Nasi eksperci zabiorą Cię do specjalnie wydzielonych sal ćwiczeniowych, gdzie pod ich okiem będziesz mógł nauczyć się potrzebnych technik. Zagadnienia jakie zostaną poruszone w części praktycznej to między innymi: 

 • proces przygotowania złącza pod proces lutowania, 
 • zapoznanie się ze wszystkimi urządzeniami lutowniczymi, 
 • ćwiczenie z lutowania łączy, 
 • ćwiczenia z oceny jakości powstałych połączeń,  
 • nauka wybierania odpowiednich materiałów do lutowania, 
 • egzamin praktyczny sprawdzający nabyte umiejętności. 
Etap szkolenia teoria praktyka 
 Definicje, pojęcia z tematu lutowania, BHP, Metody lutowania, Łączenie metali, Chemia i fizyka lutownictwa, Pytania i odpowiedzi. Przygotowywanie złącza, Lutowanie łączy, Obsługa urządzeń lutowniczych, Ocena jakości połączeń, Dobór materiałów, Próbny egzamin. 
Miejsce szkolenia Sala wykładowa Sala ćwiczeniowa 
Przeprowadzanie egzaminu

Jak widać, bardzo przykładamy, żeby absolwenci naszych szkoleń posiadali gruntowną wiedzę i szeroki zakres umiejętności, by bez problemu zdać wszelkie egzaminy jakie na nich czekają. Przeszkoliliśmy z tematyki lutowania mnóstwo osób. Dysponujemy nowoczesną infrastrukturą, niezawodnym sprzętem, a nasza kadra szkoleniowa reprezentuje najwyższy poziom. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym szkoleniu – zapraszamy do naszego ośrodka. 

Możemy dojechać również do Ciebie 

Jeśli masz problem z dotarciem do naszych placówek, my dojedziemy do Twojego miasta. Jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy rejon Polski, jeśli tylko masz odpowiednią infrastrukturę do przeprowadzenia naszych szkoleń. Przez lata zwiedziliśmy wiele regionów naszego kraju, wszystko po to, by dostarczyć naszym klientom fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły. 

Gdzie możesz nas znaleźć?

Mieścimy się w Warszawie, ale mamy też filię w większości polskich miast. Jest także możliwość zapisu przez naszą stronę internetową www.oso.edu.pl. 

Szkolenia otwarte i zamknięte 

Prowadzimy dwa rodzaje szkoleń, czyli: 

otwarte, które jest przeznaczone dla każdego zainteresowanego tematem. Wszyscy chętni są tu łączeni w większe grupy zamknięte, w którym uczestniczą grupy wcześniej zorganizowane – np. z jednej firmy. 

Zniżki dla grup 

Zebrane kilkunastoosobowe grupy mogą liczyć na zniżki z naszej strony. Nasze ceny za szkolenia zależą od wybranego programu szkoleń oraz liczby osób w grupie. Jeśli na przykład jesteś przedsiębiorcą, który chce wysłać swoją kadrę pracowniczą na nasze szkolenie, możesz liczyć na ustalenie przystępnej dla Ciebie ceny. Jeśli chcesz poznać szczegółowe stawki skontaktuj się z nami. 

Trwające szkolenie

Zapraszamy do KURSO

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem w naszej placówce, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego celem ustalenia szczegółów. Odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy warunki ewentualnego szkolenia. Zaufaj nam i wybierz szkolenie z KURSO, a gwarantujemy, że dołączysz do grona naszych zadowolonych klientów. 

Powiązane artykuły:

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38