Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Naprawa wózka widłowego

wózek widłowy w naprawie

Serwis KURSO 

Jako ośrodek KURSO możemy zapewnić, że znamy się na wózkach widłowych. Współpracujemy z różnymi przedsiębiorstwami magazynowymi i dbamy o wszystkie wózki widłowe, które się u nas znajdą. 

Co to jest wózek widłowy? 

Profesjonalny warsztat

Wózek widłowy jest niewielkim pojazdem przemysłowym, wyposażonym w napędzaną, platformę przymocowaną z przodu, którą można podnosić i opuszczać w celu podniesienia lub przemieszczenia ładunku. Wózki widłowe są w stanie zaspokoić potrzeby różnych branż, wliczając w to magazyny i inne duże obiekty magazynowe. Wózek widłowy służy głównie do przewożenia ciężkich ładunków na długich dystansach w zróżnicowanym terenie. Przydaje się przy projektach, które wymagają dużej ilości materiałów w różnych miejscach oraz skraca czas i wysiłek potrzebny na podnoszenie, przenoszenie i transport. 

Rodzaje wózków widłowych 

Do rodzajów wózków widłowych należą: 

 • wózki podnośnikowe bramowe, 
 • wózki podnośnikowe boczne, 
 • wózki specjalizowane, 
 • wózki jezdniowe podnośnikowe z masztem wewnętrznym, 
 • wózki jezdniowe podnośnikowe czołowe. 

Nasi eksperci obsługują każdy z nich. 

Podstawa prawna 

Za regulacje kwestii, które są związane z konserwacją wózka widłowego, odpowiada Ustawa o Dozorze Technicznym z dnia 21 grudnia 2000 roku. Urządzenia podlegają również rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 3 lutego 2003 r., a zatem od 18 sierpnia 2003 r. wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia są na wykazie urządzeń, które podlegają dozorowi technicznemu. 

Każdy użytkownik wózka widłowego musi mieć odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego. Na terenie Polski dokumentami potrzebnymi do operowania wózka jezdniowego, są: 

 1. legitymacja Urzędu Dozoru Technicznego, 
 2. książka operatora maszyn roboczych. 

Wózki widłowe są ważnymi urządzeniami w pracy magazynowej, które mają znaczący wpływ na codzienną działalność. Awaria wózka widłowego może mieć daleko idące konsekwencje – nawet zatrzymanie produkcji. Dlatego każda firma powinna dokładać wszelkich starań, aby zapewnić jak największą dyspozycyjność swoich wózków. 

Profesjonalny warsztat to najlepsze rozwiązanie dla Twojego wózka widłowego 

Naprawa wózka widłowego

Dla nas ważne jest zapewnienie profesjonalnego serwisu, dzięki któremu Twoje wózki będą zawsze sprawne i gotowe do eksploatacji. Gwarantuje to nasza zwarta załoga serwisowa, specjalizująca się w naprawie i konserwacji wózków widłowych. Niezawodnie, szybko i ekonomicznie: to cechy serwisu KURSO. Dotyczy to nie tylko oferowanych przez nas marek wózków widłowych Komatsu, Still, Toyota, Linde, Mitsubishi, ale także większości marek i typów wózków widłowych stosowanych w polskiej intralogostyce. 

Serwis na miejscu 

KURSO dysponuje własnym zapleczem bardzo dobrze wyposażonych pojazdów warsztatowych, aby móc wykonać większość napraw wózków widłowych bezpośrednio w Twojej firmie. Nasi pracownicy są dobrze przygotowani poprzez odpowiednie szkolenia i dalszą edukację, aby móc naprawiać wózki widłowe większości producentów. Zawsze mają przy sobie również szeroki wybór typowych części eksploatacyjnych i zamiennych. Dzięki temu, że nasi specjaliści wykonują swoje usługi na pożądanym miejscu pracy wózków widłowych, czas przestoju wózka widłowego można skrócić do całkowitego minimum. 

Jeśli jednak z jakiegoś powodu naprawienie uszkodzenia nie jest możliwe na miejscu, główny mechanik transportuje urządzenie do naszego specjalistycznego warsztatu wózków widłowych, zapewniając szybkie umówienie terminów i, jeśli to możliwe i konieczne, zamawia części zamienne. 

Zajmie się też dostawą zastępczego wózka widłowego na czas naprawy, zgodnie z życzeniem klienta. Jeśli naprawa wózka widłowego zajmie dużo czasu, szybko i łatwo otrzymasz odpowiedni wózek widłowy do wynajęcia po uzgodnionej ryczałtowej stawce. 

Oferujemy serwis na miejscu w większości miast w Polsce. 

Wózek widłowy możesz naprawić w naszej siedzibie 

Ośrodek KURSO posiada własne specjalistyczne warsztaty wózków widłowych w wielu miastach Polski. Aby umówić się na naprawdę w konkretnym miejscu, skontaktuj się z nami telefonicznie, celem ustalenia szczegółów. 

Wózek podnośnikowy bramowy

W naszych doskonale wyposażonych mechanicznie i elektrycznie warsztatach, jesteśmy w stanie naprawić wszystkie elementy wózka widłowego. W przypadku części specjalnych do wózka widłowego, których nie można uzyskać nigdzie indziej, możemy je wyprodukować samodzielnie. Jeśli naprawa na miejscu nie będzie możliwa, nasz pracownik skontaktuje się z warsztatem wózków widłowych, aby skoordynować termin, zamówić potrzebne części z naszego magazynu części zamiennych do wózków widłowych i omówić z Państwem, czy potrzebny jest wózek zastępczy do wynajęcia. Zajmujemy się naprawami wózków widłowych marek Caterpillar, Manitou i Hyuindai – ale także problemami z wózkami widłowymi wszystkich znanych producentów. Oferujemy nowoczesną technologię diagnostyczną i naprawczą oraz dedykowany, doskonale wyszkolony zespół serwisowy wózków widłowych. 

Korzyści 

Jakie korzyści przynosi konserwacja przez naszych serwisantów? 

 • Zagwarantowane bezpieczeństwo dla operatorów wózków widłowych, 
 • Gwarancja ,,know–how’’ w postaci rzetelnie przeszkolonych techników serwisu, 
 • Nadzór autoryzowanych specjalistów, 
 • Niska cena, 
 • Szybkie, sprawne usługi. 

Jak wygląda pełen plan naszej usługi? 

Plan naszej usługi wygląda następująco: 

 1. Ekspert ds. wózków widłowych sprawdza Twój wózek widłowy i ocenia jego stan. 
 2. Otrzymujesz raport z testu wózka widłowego oraz stałą ofertę cenową. 
 3. Wózek widłowy jest czyszczony na naszej platformie podnoszącej. 
 4. Twój wózek widłowy zostaje zdemontowany, części sprawdzone pod kątem działania i naprawione – ściśle według naszych wytycznych. 
 5. Po naprawie następuje kompleksowy przegląd wózka widłowego wraz z próbami eksploatacyjnymi i funkcjonalnymi. 
 6. Finalnie otrzymujesz w pełni sprawny wózek widłowy, objęty gwarancją. 

Powiązane artykuły:

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38