Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Kurs na podesty ruchome masztowe z egzaminem UDT

Podest ruchomy masztowy może być używany w pomieszczeniach lub na zewnątrz budynków

To praktyczne szkolenie, którego program został stworzony tak, by stanowił kompleksowe przygotowanie do egzaminu na uprawnienia UDT. Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy zachęcają uczestników do aktywności, ułatwiając im w ten sposób przyswajanie wiedzy. Częścią każdego kursu “Podesty ruchome masztowe” jest część praktyczna, w trakcie której każdy, nawet osoba początkująca, ma okazję nauczyć się podstaw bezpiecznej obsługi podestów.

Kurs obsługi podestów stanowi nie tylko źródło wiedzy i umiejętności potrzebnych na egzaminie UDT, ale także podstawę do wykonywania pracy w zawodzie operatora. Pozwala na zdobycie poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji i zwiększa szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia.

Program zajęć

Szkolenie jest podzielone na 2 części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna może odbywać się stacjonarnie lub online, zajęcia praktyczne zawsze organizowane są stacjonarnie, na jednym z placów manewrowych Ośrodka.

W ramach zajęć kursanci uczą się na temat:

  • Budowy, rodzajów, możliwości zastosowania podestu ruchomego masztowego
  • Obowiązków operatora związanych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przy eksploatacji
  • Obowiązków operatora wynikających z przepisów o dozorze technicznym

Szkolenia realizowane są w grupach o różnych poziomach zaawansowania, stąd czas trwania może być zróżnicowany, od około 8 do 35 godzin. Informacji na ten temat udzielamy na etapie rejestracji, na podstawie wywiadu z klientem.

Proces zdobywania uprawnień

Podest ruchomy masztowy składa się z kosza i masztu w formie kratownicy oraz podwozia

Zgodnie z polskim prawem, za przyznawanie i wydawanie zaświadczeń kwalifikacyjnych do pracy w zawodzie operatora odpowiada w Polsce UDT. Uprawnienia na podesty ruchome masztowe są wydawane na 10 lat, obowiązują jednocześnie na podesty ruchome stacjonarne (od czerwca 2019 roku).

Aby je otrzymać, należy podejść do egzaminu państwowego i zaliczyć go z pozytywnym wynikiem. Egzamin jest przeprowadzany przez komisję z odpowiedniego oddziału UDT, z Warszawy lub z innego miasta, w którym odbywały się zajęcia. Szkolenia UDT są planowane tak, aby terminy były dostosowane do terminów egzaminów. Nasi kursanci mogą dodatkowo przygotowywać się do testów, korzystając z materiałów na naszej platformie szkoleniowej. Znajdują się tam między innymi przykładowe pytania testowe.

Informacje o kursie na podesty ruchome: cena, terminy, lokalizacja, zapisy

Kursy na operatora podestów ruchomych masztowych są organizowane najczęściej 1-2 razy w miesiącu. Odbywają się w siedzibie Ośrodka w Warszawie lub w jednym z naszych oddziałów. Zajmujemy się także organizacją szkoleń zamkniętych dla pracowników firm – jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt w tej sprawie.

Aby zapisać na kurs siebie lub swoich pracowników, należy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Podamy wówczas aktualne terminy i lokalizacje kursów i przedstawimy dalsze kroki. Ustalimy również poziom zaawansowania kursanta i skierujemy go do odpowiedniej grupy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą innych kursów: na zwyżki i inne urządzenia: podesty ruchome przejezdne, podesty ruchome przejezdne wolnobieżne i inne.

 

Powiązane artykuły:

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38