Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Szkolenia na HAZOP

Zapraszamy na szkolenia na HAZOP skoncentrowane na analizie zagrożeń i zdolności operacyjnych. Celem uczestnictwa w szkoleniu jest zapoznanie jego uczestników z techniką oraz z narzędziami, które wykorzystywane są w tej analizie ryzyka.

Szkolenie kierowane jest do specjalistów i inspektorów do spraw BHP, safety managerów, inżynierów oraz kadry kierowniczej.

Czym jest HAZOP?

HAZOP (Hazard and Operability Studies) to analiza zagrożeń i zdolności operacyjnych. Koncentruje się na wykryciu wszystkich potencjalnych zagrożeń i trudności operacyjnych, które wynikają z odchyleń od założeń projektowych. Najczęściej analiza ta wykorzystywana jest w przypadku badania instalacji nowych i istniejących, a także stosowana jest w stosunku do obiektów.

Analiza HAZOP obejmuje głównie zebranie odpowiednich informacji dotyczących przedmiotu badania, przeprowadzenie analizy, dokonanie analizy wyników oraz opracowanie raportu końcowego. Analiza ta wykorzystuje systemy słów kluczowych, które stanowią podstawę do oceny konkretnych węzłów (jednostek procesowych albo operacji jednostkowych) wraz z ich parametrami.

Wiedza dotycząca prowadzenia analizy HAZOP pozwala na dokładne określenie ryzyka oraz jego zmniejszenie, dlatego posiada obecnie szerokie zastosowanie w badaniu projektowanych i istniejących obiektów. Oferowane przez nas szkolenie HAZOP pozwala na uzyskanie dokładnych informacji o prezentowanej metodzie analizy ryzyka.

Tematyka szkolenia:

  • wstęp do HAZOP
  • zasady, strategie oraz przykłady analizy HAZOP
  • techniki identyfikacji zagrożeń
  • wstępna analiza zagrożeń
  • szacowanie ryzyka oraz bariery bezpieczeństwa
  • przegląd wypadków, awarii oraz zdarzeń potencjalnie wypadkowych
  • ćwiczenia na przykładowych schematach procesu

W razie dodatkowych pytań dotyczących szkolenia na HAZOP pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Kurso!

Powiązane artykuły:

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38