Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Szkolenia na prace wysokościowe

Zapraszamy na szkolenia na prace wysokościowe w Kurso. Gdy chcą Państwo odbyć kurs wysokościowy, jesteśmy do dyspozycji. Dzięki uczestnictwu w naszych zajęciach mogą uzyskać Państwo uprawnienia wysokościowe, które wymagane są do prowadzenia prac na wysokości.

Według Rozporządzenia Ministra Pracy oraz Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy prace na wysokości to prace, które są wykonywane na powierzchni na wysokości co najmniej jednego metra nad poziomem ziemi lub podłogi. Wówczas konieczne jest uzyskanie odpowiedniego uprawnienia do pracy na wysokości.

Szkolenia na prace wysokościowe, inaczej na prace alpinistyczne dzielą się na:

  • dostęp linowy – uczą używania lin w pracy zarówno do wchodzenia czy zjazdu, jak i do asekuracji
  • dostęp budowlany – dotyczą bezpiecznej pracy na podestach, drabinach, rusztowaniach, gdy trzeba wspiąć się na stanowisko pracy po innych elementach konstrukcji

Nasi wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy pomogą Państwu w zdobyciu odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, aby praca na wysokości była bezpieczna. Szkolenia oferowane są dla pracowników firm prowadzących prace alpinistyczne, a także dla osób indywidualnych.

Dzięki nim można zostać takim specjalistą jak alpinista przemysłowy i wykonywać pracę jako elektryk, monter, dekarz, spawacz, konserwator, osoba odpowiedzialna za mycie okien na wysokości, odśnieżanie dachów, przycinanie drzew i inne prace.

Szkolenia obejmują między innymi poniższe zagadnienia:

  • wymogi prawno-organizacyjne dotyczące prac na wysokości
  • identyfikacja i ocena zagrożeń pracy na wysokości
  • szczegółowe informacje dotyczące sprzętu
  • bezpieczna organizacja pracy na wysokości
  • praktyczne umiejętności dotyczące prac na wysokości

Po zakończeniu szkolenia wydajemy zaświadczenie zgodne z Rozporządzaniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186). Okres ważności uprawnień wynosi 3 lata. Po tym czasie konieczne jest wzięcie udziału w jednodniowym kursie przypominającym.

Do zapisania się na szkolenie na prace wysokościowe wymagane są:

  • ukończone 18 lat
  • co najmniej wykształcenie podstawowe
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku

W razie dodatkowych pytań dotyczących naszych szkoleń zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy

Powiązane artykuły:

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38