Ośrodek Szkoleniowy - KURSO

Publikacje

Stowarzyszenie Elektryków Polskich

Aby móc wykonywać prace elektryczne, konieczne jest posiadanie odpowiednich do tego uprawnień. W Polsce nadawane są one przez SEP, PSE, SIMP, SITPS w trzech różnych kategoriach – G1, G2 oraz G3.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) to organizacja pozarządowa, która integruje środowisko elektryków – nie tylko Polaków, ale również z innych krajów, którzy pracują w Polsce. SEP zrzesza inżynierów, techników, a także uczniów techników i szkół zawodowych w branży elektrycznej.

SEP prowadzi działalność popularyzatorską oraz edukacyjną, w tym szkolenia na uprawnienia do 1 kV oraz organizuje egzaminy w tym zakresie. Dodatkowo także zajmuje się oceną zgodności wyrobów elektrycznych niskiego napięcia.

W celu uzyskania uprawnień G1, G2, G3 konieczne jest wzięcie udziału w szkoleniu – szkolenia te przeznaczone są dla osób spełniających podstawowe wymagania. Następnie należy podejść do egzaminu, a jego pozytywne zdanie pozwala na uzyskanie stosownych uprawnień do pracy na stanowisku elektryka zgodnie z wybraną kategorią.

Powiązane artykuły:

Zapisz się na rozmowę

Podaj nam numer kontaktowy

1 osób zamówiło dzisiaj rozmowę

Zadzwonimy w najbliższym czasie

ZAPISY: +48 22 208 38 38